Visa-ს ახალი Tap to Add Card ტექნოლოგია ციფრულ საფულეში ბარათის დამატებას უფრო მარტივს და უსაფრთხოს ხდის
თბილისი, 12 თებერვალი, 2025 – Visa, ციფრული გადახდების გლობალური ლიდერი, საქართველოში Tap to Add Card ტექნოლოგიას ნერგავს, რაც ციფრული საფულეების განვითარებას შეუწყობს ხელს. ეს ინოვაციური ტექნოლოგია ბარათის მფლობელებს შესაძლებლობას აძლევს, მობილური მოწყობილობის ერთი შეხებით, დაამატონ Visa-ს უკონტაქტო ბარათი ციფრულ საფულეში.
Tap to Add Card უზრუნველყოფს უსაფრთხოებასა და კომფორტს ციფრული გადახდებისას, ის მომხმარებლებს ინფორმაციის ხელით შეყვანის დამღლელი პროცესისგან ათავისუფლებს, რომლის დროსაც შეცდომების დაშვების ალბათობა იზრდება და თაღლითებისთვის ბარათის მონაცემებზე წვდომა მარტივდება. Tap to Add Card-ის გამოყენებისას, გენერირდება უნიკალური, ერთჯერადი კოდი, რომელიც მოწმდება Visa-ს Chip Authenticate სერვისით, რაც ბარათის მონაცემების უსაფრთხო გადატანას უზრუნველყოფს. Tap to Add Card ტექნოლოგია, ტრადიციულ მეთოდებთან შედარებით, უფრო მოქნილი და დაცული ალტერნატივაა.
"მოხარულები ვართ, რომ უკვე საქართველოშიც, Tap to Add Card-ის მეშვეობით უსაფრთხოებასა და სიმარტივეს ვთავაზობთ მომხმარებლებს”, აღნიშნა დიანა კიღურაძემ, Visa-ს რეგიონულმა მენეჯერმა კავკასიის რეგიონში. “ეს ტექნოლოგიური გადაწყვეტა ციფრულ საფულეში ბარათის დამატებისას, პირად მონაცემებს თანამედროვე მექანიზმებით იცავს. ჩვენ გვჯერა, რომ Tap to Add Card ხელს შეუწყობს საქართველოში ციფრული საფულეების ფართოდ გამოყენებას, რადგან ის აუმჯობესებს მომხმარებელთა გამოცდილებას და უსაფრთხოების მნიშვნელოვან გამოწვევებს წარმატებით პასუხობს“.
ემიტენტებისთვის Tap to Add Card-ს შეუძლია შეამციროს თაღლითობასთან დაკავშირებული რისკები და ხარჯები, გაამარტივოს საფულეში ბარათის დამატების პროცესი, რაც შეამცირებს მომხმარებელთა მიმართვებს და გაზრდის წარმატებით შესრულებული ტრანზაქციების მაჩვენებელს.

Tap, Add, Done. Visa Launches Tap to Add Card in Georgia, Enhancing the Ease and Security of Adding Cards to Digital Wallets
Tbilisi, February 12, 2025 - Visa (NYSE: V) today announced the launch of Tap to Add Card in Georgia, marking a significant advancement in digital wallet provisioning. This innovative technology addresses the growing need for secure and streamlined digital payment solutions by allowing cardholders to add their Visa contactless cards to digital wallets with a simple tap on their mobile device.
Bringing enhanced security and convenience, Tap to Add Card eliminates the cumbersome process of manual entry, a common source of errors and a vulnerability exploited by fraudsters seeking to compromise sensitive card information. The tap generates a unique, one-time code validated by Visa's Chip Authenticate service, ensuring secure provisioning of card credentials and offering a significantly faster and more secure alternative to traditional methods.
"We are excited to bring the enhanced security and simplicity of Tap to Add Card to Georgia," said Diana Kiguradze, Visa Regional Manager in the Caucasus region. Using this technology to add a card to a digital wallet ensures personal information protection by advanced security measures. We believe that Tap to Add Card will be instrumental in driving further adoption of digital wallets in Georgia by addressing key security concerns and simplifying the user experience.”
For issuers, Tap to Add Card can help reduce the risk and associated costs of provisioning fraud, simplify the add-to-wallet process leading to fewer customer service inquiries, and improve transaction approval rates.