დიანა კიღურაძე კავკასიაში Visa-ს რეგიონულ მენეჯერად და უფროს დირექტორად დაინიშნა
თბილისი, საქართველო - 2021 წლის 2 ივნისი - დღეს, Visa-ს განცხადებით, დიანა კიღურაძე ახალ თანამდებობაზე დაინიშნა, კერძოდ უფროსი დირექტორის რანგში, Visa-ს ახალი რეგიონული მენეჯერი იქნება. დიანა, ახალ პოზიციაზე, ფოკუსირდება ბიზნესში განხორციელებულ ელექტრონულ გადახდებზე, საქართველოსა და სომხეთში; პრიორიტეტული მიმართულებების შესასრულებლად - დიანა უფრო მეტად გაზრდის Visa-ს როლს ბანკებისთვის, მოვაჭრეებისა და ბარათების მფლობელებისათვის.
„ჩვენ,მოხარულივართმივესალმოთდიანაკიღურაძეს, რომელიც კავკასიაშიახალი რეგიონული მენეჯერია.დიანაგამოირჩევასაქმისადმი ერთგულებით, პიროვნული ენთუზიაზმითდადარწმუნებულივართ, რომმნიშვნელოვანროლსშეასრულებს - Visa-სგავლენისსფეროებისსწრაფგაფართოებასადარეგიონში ჩვენისტრატეგიულისაქმიანობის წინსვლაში“ - ვერაპლატონოვა, Visa-სუფროსივიცე-პრეზიდენტიუკრაინაში, საქართველოში, დსთ-სქვეყნებსადასამხრეთ-აღმოსავლეთევროპის რეგიონში (CISSEE).
დიანა კიღურაძე Visa-ს 2018 წელს შემოუერთდა, ბიზნესის განვითარების ხელმძღვანელ პოზიციაზე, რაც მოიცავდა სომხეთსა და საქართველოში წამყვანი კლიენტების მართვას. დიანა უმნიშვნელოვანეს როლს ასრულებს კავკასიის რეგიონის სტრატეგიის შემუშავებაში, - მარკეტინგის, Fintech-ების, ციფრული გადახდების სისტემათა საკუთარი ენთუზიაზმით, ენერგიით და თავდაჯერებულობით განვითარების კუთხით. დიანა 15 წელზე მეტია რაც მუშაობს საცალო საბანკო, გაყიდვების, ბიზნეს განვითარების, ბარათების და ციფრული პროდუქტების მართვის მიმართულებით. Visa-ს გუნდთან შემოერთებამდე, დიანა მართავდა TBC ბანკის დისტანციური გაყიდვების დეპარტამენტს, ასევე გახლდათ და VTB ბანკის საბარათო განვითარების დეპარტამენტის ხელმძღვანელი. უფრო ადრეულ წლებში კი, მენეჯერულ პოზიციას იკავებდა TBC ბანკის ბარათებისა და დისტანციური სერვისების გაყიდვების და TBC Smart Club-ის მართვის მიმართულებით.
დიანა კიღურაძე, ახალ თანამდებობაზე ჩაანაცვლებს კრისტინა დოროშს, რომელმაც ახლახან დააგვირგვინა კომპანია Visa-ში მუშაობის 5-წლიანი პერიოდი. მისმა პროფესიონალიზმმა და ეფექტურმა საქმიანობამ დამსახურებული აღიარება მოიპოვა და იგი ცენტრალური აზიისა და აზერბაიჯანის რეგიონის მენეჯერად და ვიცე პრეზიდენტად გააგრძელებს საქმიანობას.
“მე მოხარული და მადლობელი ვარ, რომ ჩემი თანამშრომლობა Visa-სთან შესაძლებლობების ახალ ეტაპზე გადადის. ბოლო წლების განმავლობაში, ბიზნეს პარტნიორებთან, კლიენტებთან და მარეგულირებლებთან აქტიურად მუშაობის შედეგად, ამაყი ვარ, რომ Visa-ს როლი მეწინავეა ციფრული გადახდების მიმართულებით კავკასიაში. ახალ თანამდებობაზე, ჩემი პრიორიტეტია არსებული პოზიციების გაფართოება, რათა კიდევ უფრო მეტი ციფრული გადახდის პროდუქტი და ინოვაცია შევთავაზოთ რეგიონს“ - დიანა კიღურაძე.

Visa appoints Diana Kiguradze as Senior Director, Country Manager for Caucasus
Tbilisi, Georgia – June 2, 2021 – Visa today announced the appointment of Diana Kiguradze as Senior Director, Country Manager for the Caucasus region. In her new role, Diana Kiguradze will focus on growing the electronic payments business in Georgia and Armenia by enhancing the value Visa provides to banks, merchants, and cardholders.
“We are pleased to introduce Diana Kiguradze as a new Country Manager in the Caucasus. Diana has demonstrated her dedication and passion alongside the team of professionals in the Caucasus region, and we have no doubt she will play a key role in accelerating Visa’s expansion in the region by driving our strategy forward,” said Vira Platonova, SVP, Group Country Manager for Visa, Ukraine, Georgia & CISSEE.
Diana came to Visa in 2018, and as a Business Development Director managed clients in Georgia and Armenia. Diana is a great contributor to the Caucasus strategy as a whole supporting Products and Marketing, Fintechs and Digital Payments with her energy, proactivity and passion that has helped deliver outstanding results. Diana has more than 15 years of experience in retail banking, sales, business development, cards and digital channels. Prior to joining Visa, she was leading TBC Bank’s Remote Sales department and Cards Development department in VTB Bank Georgia. Earlier she was managing Smart Club as well as leading cards and remote products sales in TBC.
In her new role, Diana Kiguradze replaces Cristina Doros, who recently celebrated her five-year anniversary with Visa and with extremely well-deserved recognition of her strong performance and professionalism has been promoted to VP, Country Manager for Central Asia and Azerbaijan.
“I am delighted to step into my new role at Visa and thankful for this exciting opportunity. Having worked closely with our business partners, clients, and regulators over the past years, I am proud of Visa's leading role in driving digital payments in Caucasus. In my new position, I plan to focus on expanding this heritage by introducing innovative digital payment products and solutions,” Diana Kiguradze said.